Bilimsel Sosyalizm
   Nederlands                               www.bilimselsosyalizm.net  July 21 2024 09:17:38  
   Açılış_sayfanız_yapın  Sık_Kıllanılanlara_Ekle

   Ana Sayfa
   Yazılar/Broşürler
   Görüşler
   Komünist Hareketten
   Devrimci Basından
   Sol Hareketten
   Felsefe
   Katkılarınız
   Arşiv
   Sitede Ara
   Bağlantılar
   İletişim

English
   Home
   Opinion
   Revolutionary Press
   Left Movement
   Philosophy
   Site search
   Web links
   ContactSELAM OLSUN İNSANLIK TARİHİNİN EN İLERİCİ POLİTİK EYLEMİNE! (A. H. Yalaz)
Yazılar-BroşürlerKomünist-devrimcilerin, Lenin’in başında bulunduğu şanlı Bolşevik Partisi’nin önderliğinde ayaklanan bütün uluslardan Rusya işçi sınıfı cüret etti, devrim yoluyla kapitalist ve yarı-feodal toprak sahipleri sınıflarının politik yönetimlerine son verdi ve kendi politik iktidarını kurdu.

İnsanlık tarihinin en ilerici politik eylemi olarak Büyük Ekim Devrimi, sosyalizm meşalesinin daha parlak ve gür yanmasını sağlayarak kapitalizmin karanlığından çıkış yolunu aydınlattı. 1917 Ekim’inden sonra hiçbir şey eskisi gibi olamazdı. Olmadı da. Sömürülen ve ezilen milyonlar dünyanın dört bir yanında eyleme geçtiler, insanın insan tarafından sömürülmediği yeni bir dünyanın kurulabileceğini gösterdiler. Rusya işçi sınıfı, önderleri teorik olarak donanımlı, politik olarak ilkeli, deneyimli ve olgun ve örgütsel olarak pişmiş olan, açık ve belirgin politik amaçlara sahip olan bir işçi sınıfının neler yapabileceğini gösterdi.

Büyük Ekim Devrimi’nin doksanıncı yıldönümü komünist bir dünya özlemini yaşatanlara ve böylesi bir dünyanın kurulması için emek harcayanlara kutlu olsun.

Bu büyük tarihsel politik eylemin tarihsel anlamını anlamamızı sağlayan yazılardan birini, Lenin’in Ekim Devrimi’nin dördüncü yıldönümü için yazdığı yazıyı yayımlıyoruz.

Selam olsun Ekim Devrimi’ni gerçekleştiren Rusya işçi sınıfına!
Selam olsun Bolşevik Partisi’ne!
Bize örnek olmaya ve yolumuzu aydınlatmaya devam ediyorlar!

A.H.Yalaz
6 Kasım 2007